• vin. iun. 26th, 2026

Dambovita Media

Stiri din Dambovita

Fonduri de 180.000 de lei pentru dotarea unui liceu din Găești

ByDâmbovițaMedia

iun. 26, 2026

Liceul Tehnologic „Dr. C. Angelescu” din Găești, structură a Liceului Tehnologic „Iordache Golescu”, va beneficia de investiții în dotarea interioară, după ce primarul orașului, Alexandru Iorga, a semnat contractul de finanțare.

Potrivit primarului, valoarea contractului este de 180.000 de lei, bani nerambursabili asigurați integral de la bugetul de stat, prin Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale.

Suma va fi utilizată pentru îmbunătățirea dotărilor interioare ale unității de învățământ, în scopul creării unor condiții mai bune pentru elevi și cadrele didactice.

„Cred cu tărie că fiecare investiție în educație înseamnă o șansă în plus pentru copiii noștri și un pas înainte pentru întreaga comunitate”, a declarat primarul orașului Găești, Alexandru Iorga.

Visited 6 times, 6 visit(s) today